Колегіум ім. св. Йосафата

Історія Колегіуму ім. св. Йосафата

Колегіум ім. св. Йосафата, м. Бучач

Бучацький колегіум ім. св. Йосафата — це духовно-освітній центр, що височить на пагорбі мальовничого міста Бучач на Тернопільщині. За давніми переказами, цей храм відродили отці Василіяни, які повернулися в Бучач у 1990 році, аби підняти з руїн старовинну архітектурну пам'ятку. А сам Бучацький монастир і школу при ньому заклав граф Потоцький, який щедро обдарував монастир і забезпечив стипендії для його учнів.

Бучацький колегіум ім. Святого Йосафата вже більше десяти літ виховує юнаків. Вони отримують не тільки глибокі та ґрунтовні знання, а, насамперед, прилучаються до духовних скарбів, щоденно беруть участь у Святій Літургії, часто приступають до Святих Тайн, засвоюють засади моралі. Така молодь — неоціненний скарб для держави і Церкви. Співзасновниками колегіуму є, окрім василіянського монастиря, Бучацька районна рада та Бучацька районна державна адміністрація.

Колегіум не є вузькорегіональним, в ньому навчаються учні з Галичини, Закарпаття, Сходу України, загалом, із десяти областей нашої Держави. Він також і поліконфесійний — тут здобувають освіту діти не лише греко-католиків, а й православних, інших конфесій. Навчаються теж діти заможних батьків і досить убогих. Ми стараємося дати добру освіту і виховання всім колегіянтам.

Близько третини випускників прийняли рішення вступити до духовних закладів — духовних семінарій, монастирів, — не лише василіянських. Великою гордістю колегіуму є випускники, які вже закінчили різні університетські факультети України. Майже сто відсотків наших випускників поступили у вищі навчальні заклади. Працю колегіуму високо оцінює церковна влада.

Учнівський гуртожиток — це корпус бучацького василіянського монастиря. Окрім вчителів, класних керівників маємо вихователів, які чергують протягом цілої доби, духівників. Взагалі-то, найглибший виховний процес відбувається поза навчанням.

Сама атмосфера монастиря, молитви, Богослужіння, участь у Святих Тайнах потужно впливає на світогляд молодої людини.

На початку 90-х років колегіум був ліцеєм ім. св. Йосафата. Як Бучацький колегіум ім. св. Йосафата Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього чину святого Василія Великого він був відкритий у 1995 році.

Найближчим часом у колегіумі ім. св. Йосафата планують побудувати басейн, спортивну та актову зали. У перспективі — спорудити ще один житловий корпус для того, аби збільшити кількість учнів.

«Служба Богові та Україні!» — під таким девізом навчаються вихованці Бучацького колегіуму імені святого Йосафата. Унікальність навчального закладу полягає в тому, що створений він при монастирі отців Василіян Чесного Хреста Господнього, який протягом багатьох віків був духовним та освітнім центром.

 
Колегіум ім. св. ЙосафатаКолегіум ім. св. ЙосафатаКолегіум ім. св. ЙосафатаКолегіум ім. св. ЙосафатаКолегіум ім. св. ЙосафатаКолегіум ім. св. ЙосафатаКолегіум ім. св. ЙосафатаКолегіум ім. св. Йосафата