Новина

У Бучацькому монастирі — храмове свято і освячення меморіальної дошки

У Бучацькому монастирі — храмове свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього і освячення меморіальної дошки, 27 вересня 2013 р.Б.

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико,
і святеє воскресіння Твоє славимо!»

27 вересня відзначається одне з дванадцяти головних свят у східній християнській традиції — Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Для Бучацького монастиря це свято є особливим, адже вшановується подія, на честь якої була освячена церква. У нашому храмовому святі традиційно і чисельно беруть участь парафіяни церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього, гості з інших парафій Бучача, а також з інших сіл і міст.

Урочисту Божественну Літургію цього дня очолив о. Василь Тучапець, ЧСВВ, Провінційний Вікарій Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Йому співслужили: о. Теодозій Крецул, ЧСВВ, ігумен Улашківського монастиря; о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, ігумен Червоноградського монастиря; о. Венедикт Деркач, ЧСВВ, ігумен Кам’янець-Подільського монастиря; о. Віталій Лотоцький, ЧСВВ, ігумен монастиря у м. Кула, Сербія; о. Зеновій Войтюк, декан Бучацького деканату; о. Володимир Шафран, парох церкви св. Покрови; о. Ігор Атаманюк, парох церкви Петра і Павла; о. Володимир Гнилиця із церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії; о. Василь Чверенчук, парох церкви св. Параскеви с. Трибухівці. Сповідали вірних о. Тадей Виксюк, ЧСВВ, о. Елевтерій Геншляк, ЧСВВ, і о. Андрій Новак, парох церкви св. Покрови с. Сновидів.

Духовна наука в часі Божественної Літургії о. Василя була сконцентрована на поясненні ролі Хреста Господнього у спасінні людства: «Хрест Христовий — джерело благодаті і сили для всіх вірних».

Після Святої Літургії у церкві лунало багатоголосе многоліття, присутніх привітали із святом і висловили належну вдячність за свідчення християнської віри.

Цей день стане пам’ятним в історії монастиря освяченням меморіальної дошки з нагоди 300-ліття Бучацької обителі, виготовленої скульптором п. Романом Вільгушинським з м. Тернополя і майстром-ливарником п. Ігорем Давидовим з київського підприємства «Саямат».

До присутніх звернувся бучацький меценат п. Василь Бабала і розповів про скульптуру Пречистої Діви Марії, створену п. Романом Вільгушинським на основі архівних матеріалів. Ця скульптура знову прикрашує ансамбль Бучацького монастиря.

На завершення святкувань усі вірні мали змогу вшанувати частку Животворного Хреста Господнього і отримали благословення освяченим миром.

З нагоди свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього радіємо, що Бог є добрий і милосердний, зміцнює нашу духовну силу для освячення і боротьби зі злом.

«Хрест — охорона всієї вселенної, хрест — окраса Церкви,
хрест — володарів сила, хрест — вірних опора,
хрест — ангелів слава і демонів поразка.»

(Світильний з Утрені свята)

(Переглянути фото)

Прес-центр монастиря
27 вересня 2013