Новина

20-та річниця Марійської Дружини

2014 рік — ювілейний рік знаменної події виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. Саме в 1989 році, переживши довгий і важкий час гоніння та переслідування, УГКЦ була легалізованою. Одними із активних поборників репресій з боку радянської влади були отці Василіяни, які мужньо та самовіддано виконували свій пастирський обов’язок та провадили вірних крізь весь час підпілля.

Так і бучацький монастир після підпілля почав відновлюватися силами отців Івана Майковича, ЧСВВ та Августина Дзюрбана, ЧСВВ, які в 1991 році приїхали в Бучач для відбудови монастиря. Не дуже швидко, але впевнено почала відновлюватися парафія Воздвиження Чесного Хреста Господнього при монастирі оо. Василіян. У храмі постійно збирались вірні, недільні Літургії ставали щораз чисельнішими, парафія ожила.

З часом при церкві почала гуртуватися цікава та спрагла до знань і пізнання молодь. Хлопці та дівчата активно допомагали відновленню та діяльності монастиря і церкви. Молодь багато часу проводила в стінах монастиря: то за працею, то за молитвою, а то і за цікавими катехизаційними зборами з монахами. На одних таких зборах отець Іван Майкович, ЧСВВ запропонував молоді відновити діяльність спільноти, яка діяла при монастирі ще до підпілля. Цією спільнотою була Марійська Дружина, заснована ще в 1896 році. Молодь радо погодилася, і ось з 1992 року при монастирі знову почала діяти Марійська Дружина. Офіційно зареєстрованою спільнота була у травні 1994 року.

Здавалося б пройшло не так багато часу, та 11 травня 2014 року, на свято Дня матері, Марійська Дружина відзначила свій ювілей — 20 років! Як і до підпілля, метою спільноти є плекання в дівчини, майбутньої матері, християнської любові та милосердя, особливого почитання Пречистої Діви Марії та живого свідчення Христа.

Дружинниці спільноти прагнуть пізнання правд віри, духовного розвитку та своєю працею намагаються свідчити присутність Господа в нашому житті.

За двадцять років діяльності спільнота налічує близько ста членкинь, які свого часу були активними її учасницями. Відвідування спільнотних зборів сприяє духовному розвитку дівчат. Через діяльність спільноти дівчина вчиться відгукуватися на потреби ближнього, адже основною діяльністю спільноти є допомога при церкві, духовне збагачення її членкинь та проведення літніх дитячих християнських таборів.

На даний час у спільноті є 19 дружинниць, з них — 11 членкинь і 8 кандидаток. Духівником спільноти є о. Антоній Яремчук, ЧСВВ, який дбає про духовне збагачення та розвиток її дружинниць.

Сьогодні серед кандидаток спільноти — доньки її дружинниць, що є свідченням того, що діяльність спільноти і належність до Марійської Дружини є важливою і корисною для людей загалом та дівчат зокрема.

З нами Марія! Все і всюди!

Людмила Квік (Сухно),
екс-голова Марійської Дружини
27 липня 2014
20-та річниця Марійської Дружини, 11 травня 2014 р.Б.20-та річниця Марійської Дружини, 11 травня 2014 р.Б.20-та річниця Марійської Дружини, 11 травня 2014 р.Б.20-та річниця Марійської Дружини, 11 травня 2014 р.Б.20-та річниця Марійської Дружини, 11 травня 2014 р.Б.20-та річниця Марійської Дружини, 11 травня 2014 р.Б.