Новина

«Господи, навчи нас молитись».
Спільноти Бучацького монастиря побували на молодіжній прощі у Гошеві.

Спільноти Вівтарна Дружина, Домашня Церква, Марійська Дружина, "Цвіт Любові" Бучацького монастиря оо. Василіян на прощі у Гошеві, 27-28 серпня 2011 р.Б.

Субота, 27 серпня, теплий літній вечір, спокій на душі і тиха радість у серці... Ми — на Ясній Горі у Гошеві. Перед входом до церкви Преображення Господнього слухаємо лагідні слова проповіді о. Йосафата, звернені, здавалося б, до кожного зокрема, і відчуваємо те дивне, невимовне піднесення й умиротворення, таке незвичне у нашому буденному житті. Це лише перші, але справді незабутні враження від перебування на святому місці — у Гошівському монастирі.

Після завершення Святої Літургії мали змогу приступити до чудотворної ікони Гошівської Богородиці і просити необхідних ласк через заступництво Божої Матері. Згодом, вже ближче до ночі, взяли участь у Хресній Дорозі, розважали над таїнствами Вервиці, із захопленням слухали прекрасний спів хору, а після торжественного обходу із сотнями запалених свічок віддали пошану Пресвятій Богородиці через почитання плащаниці Успіння Пречистої Діви Марії.

Потім розпочались нічні чування, протягом яких ми співали й танцювали разом з енергійними крехівськими братами, поринули у роздуми над власним життям завдяки змістовним виступам молодіжних спільнот з Червонограда й Івано-Франківська, розминались у перервах під рухливі банси, організовані львівськими аніматорами, шанували Євхаристійного Ісуса під час Адорації Святих Тайн, і зустрічали світанок біля Ватри, яку підготувала молодь з Дрогобича. І весь цей час, проведений на Ясній Горі, під зоряним небом Гошева, був наповнений духом молитви — молитви радісної, гучної, спільної, й молитви тихої, зі смутком, покірної і особистої. «Господи, навчи нас молитись» — саме ці слова об'єднали молодих людей з різних куточків Тернопільщини, Франківщини, Львівщини на прощі. Саме з такими словами долучились до спільного прохання і ми, учасники релігійних організацій Марійська Дружина, Вівтарна Дружина, «Домашня Церква», «Цвіт Любові» та парафіяни церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього при Бучацькому монастирі оо. Василіян.

Запам'ятались також відверті й справедливі слова проповіді, виголошеної під час Божественної Літургії на свято Успіння Пресвятої Богородиці і адресованої не лише молоді, а й людям, відповідальним за виховання й розвиток майбутніх поколінь. Дійсно, не маємо права ігнорувати проблеми сучасної молодої людини, котра часто губиться серед оман світу і живе в суспільстві з фіктивними цінностями, а тому постійно відчуває нестачу того найбільшого Господнього дару — Любові. Під час Святої Літургії учасники прощі мали змогу приступити до Святих Тайн Сповіді і св. Причастя, а по її завершенні отримали благословення до навчання та праці, а також, за традицією, відбулось освячення квітів та зілля. Після цього розпочався святковий концерт.

Під час дводенної мандрівки ми також відвідали Історико-меморіальний комплекс Степана Бандери у с. Старий Угринів, музей «Бойківщина» у м. Долина та урочище Бубнище з вражаючими Скелями Довбуша і мальовничими водоспадами на р. Сукіль.

Висловлюємо щиру подяку організаторам поїздки, зокрема, бр. Пасиву Филику, ЧСВВ, нашим невтомним водіям, організаторам прощі у Гошеві, екскурсоводам та усім, хто посприяв цій мандрівці. Складаємо наші молитви перед Господом Богом та Пресвятою Богородицею за допомогу й заступництво у дорозі, добру поїздку й щасливе повернення додому.

(Переглянути фото)

Прес-центр монастиря
28 серпня 2011