Новина

Найстаршого василіянина о. Доротея Шимчія привітав Преосвященний Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ

У теплій, сердечній атмосфері проходила зустріч Апостольського Візитатора для греко-католиків в Італії та Іспанії Преосвященного Владики Діонісія Ляховича з василіянським довгожителем о. Доротеєм Шимчієм. Їх об’єднує багато спільного, зокрема, душпастирська, викладацька та адміністративна діяльність у Бразилії та Італії для української діаспори, а поза тим — відповідальність, точність і дисциплінованість.

До Бразилії о. Доротей, разом з іншими священиками-василіянами, прибув у 1946 році. П’ятнадцять років свого монашого служіння присвятив Провінції св. Йосифа, виконуючи обов’язки пароха, духівника, викладача, директора Малої семінарії, провінційного консультора, магістра новиків. Було про що згадати, обмінятися думками двом заслуженим монахам при зустрічі. Владика Діонісій був здивований енциклопедичною пам’яттю та ясністю розуму о. Доротея.

У неділю, 13 вересня 2015 р.Б., Преосвященний Владика очолив Божественну Літургію у співслужінні о. Доротея Шимчія та о. Дам’яна Кастрана, ЧСВВ. На початку проповіді Владика Діонісій привітав ювіляра із унікальною подією — сторіччям і зробив акцент на тому, яким великим Божим даром є дар життя. Далі проповідник прокоментував уривок з другого Послання до Коринтян святого апостола Павла про бездоганних слуг Божих, євангельський фрагмент про дві заповіді любові, а на завершення розповів про значення християнської любові в житті християнина. Зокрема, Владика заглибився у містерію любові у Пресвятій Тройці, яку об’єднує Любов, з якої ми , як християни, повинні черпати нашу любов, котру одержуємо від Бога та ділитись нею із своїм ближніми.

Після Святої Літургії вірні подякували Владиці Діонісію за присутність, благословення і за повчальне пастирське слово. Апостольський Візитатор розповів присутнім про душпастирську працю для емігрантів у Італії та Іспанії. Владика Діонісій та о. Доротей поблагословили парафіян, а на завершення бучацький художник Анатолій Рудницький від імені о. Доротея Шимчія зробив сюрприз Владиці Діонісію, подарувавши власну картину «Смарагдовий березень».

Прес-центр монастиря
13 вересня 2015
Преосвященний Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ служив подячну Святу Літургію напередодні 100-річчя о. Доротея Шимчія, ЧСВВ, 13 вересня 2015 р.Б.Апостольський Візитатор для греко-католиків в Італії та Іспанії Преосвященний Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВПреосвященний Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ служив подячну Святу Літургію напередодні 100-річчя о. Доротея Шимчія, ЧСВВ, 13 вересня 2015 р.Б.Преосвященний Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ служив подячну Святу Літургію напередодні 100-річчя о. Доротея Шимчія, ЧСВВ, 13 вересня 2015 р.Б.Преосвященний Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ служив подячну Святу Літургію напередодні 100-річчя о. Доротея Шимчія, ЧСВВ, 13 вересня 2015 р.Б.Преосвященний Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ служив подячну Святу Літургію напередодні 100-річчя о. Доротея Шимчія, ЧСВВ, 13 вересня 2015 р.Б.о. Доротей Шимчій, ЧСВВ та Марійська Дружина, 13 вересня 2015 р.Б.о. Доротей Шимчій, ЧСВВ та парафіяльний хор, 13 вересня 2015 р.Б.о. Доротей Шимчій, ЧСВВ та Апостольство Молитви, 13 вересня 2015 р.Б.Вітання Преосвященного Діонісія Ляховича, ЧСВВ напередодні 100-річчя о. Доротея Шимчія, ЧСВВ, 13 вересня 2015 р.Б.