Новина

«Щоб всі були одно» — молодь Бучача на прощі у Гошеві

Молодіжна проща до Гошева

У суботу, 19 серпня 2017 р. Божого, учасники Вівтарної та Марійської Дружин, спільноти «Цвіт Любові», що діють при Бучацькому монастирі отців Василіян, та парафіяльна молодь резиденції Святого Миколая у с. Струсів разом із декількома сотнями прочан з Івано-Франківщини та Львівщини здійснили паломництво до Гошева, щоб молитись за мир і спокій в Україні, припинення війни та єдність Церкви й народу.

Цього року молодіжна піша проща до Гошева була організована з нагоди 400-ліття Василіянського Чину св. Йосафата під проводом молодіжної комісії Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні в особах о. Йосафата Фітеля ЧСВВ, о. Ігнатія Москалюка ЧСВВ, о. Юстина Бориса ЧСВВ, о. Петра Венгрина ЧСВВ, о. Амброзія Козака ЧСВВ, бр. Августина Векляка ЧСВВ і проходила під гаслом «Щоб всі були одно».

По дорозі до Гошева молодь Бучача відвідала Василіянський монастир Царя Христа у м. Івано-Франківськ. Тут нас гостинно зустрів о. Йосафат Попович, ЧСВВ, який розповів про історію монастиря на Майзлях та запросив у храм до молитви перед мощами св. Партенія — мученика перших віків християнства.

На Ясній Горі у Гошеві нас привітав голова молодіжної комісії о. Йосафат Фітель, ЧСВВ. Послухавши розповідь про монастир Преображення ГНІХ, ми спільно молились перед чудотворною іконою Матері Божої.

Згодом взяли участь у Святій Літургії, під час якої п’ятеро братів-студентів Василіянського інституту відновили свої чернечі обіти послуху, чистоти й убожества. Після Літургії разом із молоддю інших міст склали у молитві свої намірення перед Євхаристійним Ісусом.

Після вечері розпочались нічні чування, на яких ми дізнавались про минуле та сьогодення Василіянського Чину, слухали захоплюючі спогади та свідчення від отця Йосафата, співали й танцювали разом з талановитою молоддю з різних куточків Західної України. Стомлені, але щасливі зустрічали світанок, співаючи пісні біля величезної ватри.

На закінчення паломництва відбулася Божественна Літургія, після якої прочани отримали Повний відпуст. Усі ми, духовно збагатившись, повертались додому зі світлою усмішкою і певною тугою, подібно як у євангельській події Преображення Господнього, коли учні, звертаючись до Ісуса, казали: «Добре нам тут бути»… Але час повертатися, щоб понести для своїх ровесників світло зі словами: «Ісус Христос направду є між нами».

Висловлюємо щиру подяку ігумену Бучацького монастиря о. Теодору Нагорняку ЧСВВ, нашому пароху та провіднику спільнот о. Йосафату Фітелю ЧСВВ, організаторам екскурсій в Івано-Франківську та Гошеві — о. Йосафату Поповичу ЧСВВ та бр. Пасиву Филику ЧСВВ, організаторам прощі, та усім, хто посприяв цій мандрівці.

(Переглянути фото)

Прес-центр монастиря
22 серпня 2017