Новина

Храмове свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Храмове свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього, 27 вересня 2017 р.Б.

З 22 по 27 вересня отці василіяни Бучацького монастиря проводили заходи, присвячені 400-літньому ювілею ЧСВВ. Завершились святкування на храмовий празник Воздвиження Чесного Хреста.

У п’ятницю, 22 вересня, та суботу, 23 вересня, учасники молодіжних спільнот спільно з парафіянами взяли участь в Адорації, організували духовний вечір та збагачувались науками про чесноти святих Василіянського Чину, які проводив о. Йосафат Фітель, ЧСВВ.

23 вересня відбувся Єпархіальний з’їзд Апостольства Молитви.

У неділю розпочались реколекції, які провів о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. У науках, які тривали упродовж трьох днів, отець акцентував увагу на історичних аспектах реформи Василіянського Чину та ролі монашества у житті Церкви. Також наголосив на важливості побудови у житті кожного християнина особистих стосунків з Богом. Увечері, після Святої Літургії, парафіяни мали змогу переглянути відеофільм про ченців Василіян.

У понеділок, 25 вересня, відбулось представлення ролі та діяльності Василіянського Чину у навчальних закладах нашого міста, а у вівторок, 26 вересня у міській раді м. Бучача проведено наукову академію «Віхами історії Василіянського Чину».

Велику Вечірню з Литією напередодні храмового свята відслужив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. Своїм співом богослужіння супроводжували брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа В. Рутського.

У день свята Архієрейську Божественну Літургію очолив Владика Димитрій Григорак, Єпископ Бучацький у співслужінні з генеральним радником о. Йоанікієм Чверенчуком, ЧСВВ; протоігуменом Американської Провінції о. Василем Салковським, ЧСВВ; ігуменом Бучацького монастиря о. Теодором Нагорняком, ЧСВВ; настоятелями, ієромонахами Провінції Найсвятішого Спасителя та іншими священнослужителями з м. Бучача та околиць.

У своїй проповіді Владика Димитрій зосередив увагу на почитанні Господнього хреста. Говорячи про Христову жертву, проповідник промовив: «Його смерть є нашим життям». Крім того було відзначено роль хреста як визвольної сили: «Хрест є знаряддям перемоги Ісуса над всяким злом, а той хто вірить у воскресіння Христа, той отримує життя вічне» — сказав проповідник. Архієрей наголосив на жертвенній Божій любові, яка запрошує кожного прийняти дар спасіння, а роздумуючи над монашим покликанням, Владика Димитрій відзначив роль ченців Василіян у свідченні Євангелія словом та прикладом любові.

Після численних привітань, подяк і «Многоліття» словами гімну «Боже, великий, єдиний» усі спільно молились за мир і спокій в Україні. Завершились святкування освяченням та окропленням свяченою водою.

Увечері 27 вересня у Районному будинку культури для мешканців Бучача та околиць відбувся концерт духовної музики «Хресту твоєму поклоняємось, Владико» у виконанні солістів, камерного оркестру та хору Заслуженої академічної капели України «Трембіта» (м. Львів).

(Переглянути фото)

Прес-служба osbm.in.ua
29 вересня 2017