Новина

Вшанування воїнів УПА

Вчора, 16 жовтня 2011 р. відбувся похід до могили воїнів УПА, що знаходиться на горі Федір у м. Бучачі. Як і кожного року, в часі празника Покрови, був зорганізований процесійний похід від церкви отців Василіян, щоб на могилі відслужити панахиду.

Богослужіння очолив ігумен монастиря отців Василіян о. Макарій Солюк, ЧСВВ. На закінчення він, привітавши усіх зі святом Покрови, звернув особливу увагу на тих, хто спочиває у повстанській могилі та по різних місцях — знаних і незнаних, наголосив на нашому обов’язку пам’ятати й шанувати полеглих, а також своїм словом застановив присутніх над проблемами у житті сучасного суспільства. «Кожен повинен брати приклад і його давати іншим, так як це робили молоді юнаки, упавши на полі бою за правду, справедливість, вірність Богові й народу. Чому сьогодні ми не маємо провідників подібних до св. Володимира Великого, Ярослава Мудрого та інших? Чому сьогодні немає молоді, яка б перейняла досвід історії нашого минулого, молоді, яку посвячуємо під покров Пречистої? Як надалі чинити, щоб зберегти вірність, в першу чергу, Богові, а відтак державі?» Не оминув о. Макарій і тих, хто з важкого, сповненого терпінь й переслідувань часу дочекав до сьогодні, хто як тоді, так і тепер живе у своєму серці тим, що не вмирає. «Вони, немов ті листочки, які маючи красу свого вигляду, опадають один за одним і власним прикладом показують нам золоту осінь життя, посвяченого Богові та Україні».

Згодом зі словом подяки звернулась п. Орися Синенька, яка привернула нашу увагу до історії повстанського руху в Бучачі та околицях. До слова також підійшли п. Василь Григоришин, який поділився переживаннями щодо вшанування героїв УПА, та п. Тереса-Климентина Голуб, яка у віршованих рядках передала усе те, за що воювали і страждали повстанці, політв’язні, репресовані, їх рідні і близькі.

Завершився процесійний похід виконанням повстанських пісень, гімну «Боже Великий, Єдиний!» та Державного Гімну України.

Прес-центр монастиря
17 жовтня 2011
Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.Процесійний похід до могили воїнів УПА від церкви Бучацького монастиря оо. Василіян, 16 жовтня 2011 р.Б.