Новина

Празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього - храмове свято у Бучацькому монастирі оо. Василіян, 27 вересня 2010 р.Б.

«Величаємо Тебе, Життєдавче Христе,
і почитаємо Хрест Твій святий,
ним бо Ти визволив нас від ворожої неволі.»

Характерною рисою для нашого народу є те, що в свято Воздвиження Чесного Хреста ми в особливий спосіб святкуємо і віддаємо належний поклін св. Хресту. Подібно, і 27 вересня, у Бучацькому монастирі відсвяткували храмовий празник — Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

Святу Літургію очолив єпископ Луцького екзархату Йосафат Говера. Перед початком богослужіння при вході до церкви о. ігумен Макарій Солюк, ЧСВВ у процесійному супроводі зустрів архипастиря, який, благословляючи вірних, ввійшов до святині. У своїй проповіді владика звернув увагу всіх присутніх на силу і велич св. Хреста для християн у щоденному житті. Він, Хрест, має завжди бути для нас підпорою, допомогою, розрадою. Ми не повинні вбачати в ньому страждання, утиск, чи його лякатися і відвертатися. Також закликав усіх, щоб з радістю прямували за Христом, вірно й з повагою несли свій щоденний хрест.

Приємним також було бачити у співслужінні 15 священиків, як ієромонахів, так і священиків Бучацького деканату. Прибули на цей празник вірні з інших парафій м. Бучача, навколишніх місцевостей та зі Струсівського монастиря оо. Василіян. Кожен із них мав нагоду скористати із Святих Тайн Покаяння і Євхаристії.

Після Святої Літургії на подвір'ї храму архиєрей освятив воду, якою, вертаючись до храму, окропив присутніх і уділив своє благословення. По закінченні Святої Літургії і Водосвятті о. ігумен Макарій Солюк, ЧСВВ подякував владиці за його присутність і виголошене слово Боже, а також священикам, парафіянам, жертводавцям, добродіям і усім присутнім на празнику, що розділили радість храмового свята у Бучацькому монастирі.

(Переглянути фото)

Прес-центр монастиря
27 вересня 2010