Новина

Святий священномученик Йосафат — покровитель колегіуму
при монастирі отців Василіян у Бучачі

Святий свщмч. Йосафат — покровитель колегіуму при монастирі отців Василіян у Бучачі, 25 листопада 2011 р.Б.

«...Владико, Отче Йосафате, свій засів хорони...» — саме такі слова знаходяться в пісні «Владико Отче», виконанням якої щодня, після Святої Літургії, колегіанти прославляють покровителя колегіуму. І сьогодні, 25 листопада 2011 р. Божого, в урочистий спосіб відзначають день свого небесного заступника.

Святкування розпочалось із Святої Літургії, яку очолив вікарій Бучацької єпархії о. м-т Іван Сеньків. Зворушливою була його проповідь про святого Йосафата, в якій він особливо приблизив постать святого для кожного з нас. Прекрасно описав його великі чесноти і поставив їх перед нами для наслідування.

Співслужителями були ігумен Бучацького монастиря о. Макарій Солюк, ЧСВВ, о. Іриней Гумен, ЧСВВ — директор колегіуму, о. Теодор Нагорняк, ЧСВВ, о. Теофіл Штурмак, ЧСВВ (духівник), о. Андрій Драган, ЧСВВ (духівник), о. Степан Бондаренко, ЧСВВ (із Крехівського монастиря), о. Іван (із колегіуму «Знамення», с. Зарваниця). Участь у святі взяли всі колегіанти, педколектив навчального закладу, батьки колегіантів, представники районного відділу освіти, директор із вихованками колегіуму «Знамення» (для дівчат), с. Зарваниця.

Після завершення Святої Літургії зі словом привітання до всіх звернувся ігумен Бучацького монастиря о. Макарій Солюк, ЧСВВ. Найперше привітав усіх присутніх отців та братів (випускників колегіуму останніх років) Василіян з іменинами Василіянського Чину. Щиросердечно подякував о. Івану за те, що очолив і виголосив проповідь. В особливий спосіб подякував директору о. Іринею за його старанну працю в колегіумі й побажав Божого благословення в проводі й духовному збагаченні підростаючого покоління. Привітав і подякував педколективу колегіуму, який докладає зусиль, щоб бути пильним у вихованні «цвіту нації». Подякував також і всім присутнім гостям, батькам, парафіянам за участь у святі. А до колегіантів звернувся з проханням не втрачати дорогоцінного часу, який є їм даний сьогодні: здобувати найцінніше багатство юності — знання.

Опісля о. Іван усіх учасників свята поблагословив і окропив свяченою водою, заспівали гімн колегіуму «Владико Отче» і на пам’ятку зробили спільну фотографію.

По обіді запрошені гості мали змогу в актовій залі оглянути виставу про свщмч. Йосафата, яку підготували колегіанти.

Святий священномученику Йосафате, моли Бога за нас.

(Переглянути фото)

Прес-центр монастиря
26 листопада 2011