Новина

Перший рік з життя «Домашньої Церкви» у Бучачі

У вересні спільноті «Домашня Церква» виповнився 1 рік від початку заснування у Бучачі. Яким був цей рік для нашої спільноти? В першу чергу, його можна назвати організаційним, тому що відбувалося формування групи, учасники знайомилися, дізнавалися про мету та методи роботи «Домашньої Церкви», починали практикувати певні духовні обов’язки в своїх родинах.

Наш духовний провідник о. Теофіл Штурмак, ЧСВВ впорядкував та видав невеличкий посібник про основні засади руху «Домашня Церква».

У серпні ми мали змогу відвідати реколекції у с. Язлівці, в яких взяли участь родини «Домашньої Церкви» з різних регіонів України. Молоді сім’ї з маленькими дітьми, старші подружжя приїхали, щоб прославити Бога, щоб об’єднатись у велику родину, поділитися досвідом праці у групах та духовного зростання сім’ї.

Хочемо детальніше розповісти про духовні вправи «Домашньої Церкви» нашим парафіянам, щоб заохотити і їх долучатися до цього руху.

Основним завданням «Домашньої Церкви» є допомогти цілій сім’ї (чоловікові, дружині, дітям) стати справжніми християнами, наблизитись до Господа, відкрити свої серця та родини для Ісуса. Отже, як подружжя нашої спільноти можуть цього досягти? Перш за все, участю у Службі Божій кожної неділі та у свята, частою Сповіддю та Причастям. Зрештою, це повинні робити всі свідомі християни. Крім того, ми проводимо певну працю в своїх сім’ях. Вона полягає у виконанні таких духовних практик, як особиста молитва, родинна молитва, подружня молитва, читання Св. Євангелія, подружній діалог. Дуже важливою є внутрішня розмова з Богом, особиста зустріч з Ним. Адже до Всевишнього можна звертатись не тільки словами вивчених, традиційних молитов, але і «своїми словами».

Родинна молитва (коли моляться разом батьки і діти) підносить наші подяки до Господа та згуртовує саму сім’ю.

Читання Св. Євангелія допомагає краще пізнати Христа та йти за Ним у нашому житті.

Подружній діалог — це відверта розмова чоловіка та дружини, є засобом досягнення взаєморозуміння, духовного зближення подружжя.

Кожен учасник спільноти повинен також працювати і над собою, займатися самовдосконаленням.

На зустрічах спільноти, які проводяться один раз в місяць, ми молимось, читаємо Св. Євангеліє, ділимось досвідом виконання обов’язків.

Отже, основною є праця у сім’ї та над собою, а зустрічі лише допомагають учасникам підтримувати одне одного та отримати пораду духівника.

Дорогі подружжя, запрошуємо вас у «Домашню Церкву»!

За додатковою інформацією ви можете звернутись до аніматорської пари — Руслана і Уляни Бойко або до о. Теофіла Штурмака, ЧСВВ.

Аніматорська пара спільноти
6 грудня 2011
Зустріч спільноти «Домашня Церква»Зустріч спільноти «Домашня Церква»Зустріч спільноти «Домашня Церква»