Новина

«Яка роль церкви у вихованні молоді?»

Дитяча злочинність — проблема загальнодержавної ваги. Правоохоронні органи наголошують, що майже до кожної крадіжки причетний хтось із молодих людей. Це питання розглядалося і на останній колегії райдержадміністрації. Тож невже й справді щось не те коїться із нашими дітьми, невже стають вони байдужими й агресивними?.. І хто за це несе більшу відповідальність: батьки, школа, церква, держава в цілому?.. Про це та інше йшлося на засіданні «круглого столу», організованому редакцією газети «Нова доба». На запрошення відгукнулися представники влади, працівники освіти, культури, молодіжної галузі, правоохоронних органів, священики, батьки, психологи.

«Яка ж роль церкви у вихованні молоді?» — так прозвучало одне з важливих питань, які піднімались на засіданні. Відповідав на це запитання ігумен Бучацького монастиря отців Василіян о. Макарій Солюк, ЧСВВ:

«Ми почули, що головне — батьківське виховання. А його часто просто немає, бо немає поруч з дітьми батьків. Гроші не виховують, через них — лише страждання. Маємо звернути увагу на моральність держави і церкви. Звісно, вони не вчать нічого поганого, але є розбіжність між, наприклад, вченням церкви і реальною поведінкою людей. І чим церква може зарадити, якщо держава пасивна у цьому питанні? Пригадується, колись щонеділі діти ішли до сповіді, слухали Святе слово. Тепер це дещо знівельовано. А дехто іде до церкви, бо так прийнято або модно. Немає духовної моральності. Звісно, ми маємо дбати і про тіло, і про душу, бо і те, і інше дані нам Богом. Але сьогодні чомусь більше дбаємо про тлінне тіло, забуваючи, що саме душа є безцінна і вічна. Церква впливає на людей через спільну молитву. Молимось за владу, правоохоронців, військо, виховників і дітей. Запитаймо себе: святість життя чи вартість життя? Часто молодь прагне до другого. Через гроші шукає собі ціну. І в цьому проблема.»

Василь Тракало, Оксана Чорній
7 грудня 2011
«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.«Круглий стіл» організований редакцією газети «Нова доба», 7 грудня 2011 р.Б.