Новина

Презентація книги «Бучацький монастир отців Василіян.
На службу Богові й Україні. До 300-ліття заснування»

Презентація книги про Бучацький монастир оо. Василіян, 18 грудня 2011 р.Б.

У неділю, 18 грудня 2011 року Божого, у Районному Будинку Культури, о 16:00 год. відбулась презентація книги «Бучацький монастир отців Василіян. На службу Богові й Україні. До 300-ліття заснування».

Урочистий вечір розпочався з молитви, яку провів ігумен монастиря о. Макарій Солюк, ЧСВВ і як ведучий святкового вечора його продовжив. Насамперед до слова було запрошено автора книги п. Ярослава Стоцького, доктора історичних наук, професора Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя, голову Тернопільської обласної організації «Українська асоціація релігієзнавців». Автор у своєму зверненні до присутніх у залі розповів про перше народження книги про Бучацький монастир, яка вийшла з друку в 1997 р., а також про друге видання, в якому висвітлюється сьогодення монастиря, його життя і діяльність, а також приготування до святкувань 300-ліття монастиря у 2012 році. Кілька слів приділив п. Ярослав і самим отцям Василіянам як Чину, зокрема, розповів про їхню працю, шкільництво, місіонерство.

Наступним до слова був запрошений о. Іван Сеньків, судовий вікарій Бучацької єпархії, який передав привітання і архієрейське благословення від єпископа нашої єпархії Дмитра Григорака, ЧСВВ. Зі словами побажань звернулись також і п. Микола Северин, заступник начальника головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Тернопільської обласної державної адміністрації і голова міста Бучача п. Йосиф Мосціпан.

Також привітання прозвучали від п. Тереси Голуб, п. Стефанії Храпко, п. Василя Бабали. Сам вечір прикрасили своїми композиціями інструментальні та хорові колективи: малий склад парафіяльного хору церкви отців Василіян, народний аматорський вокальний ансамбль РБК «Бучачани», керівник — Заслужений працівник культури України Василь Дем’янчук; народний аматорський інструментальний ансамбль РБК«Опус», керівник — Віктор Гребеньовський; народний аматорський жіночий вокальний ансамбль РБК, керівник — Заслужений працівник культури України Марія Кривко; народний вокальний ансамбль «Яворина», керівник — Рената Мартиновська; чоловічий ансамбль колегіантів із монастиря отців Василіян, керівник — Заслужений працівник культури України Марія Кривко.

Наприкінці о. Макарій ще раз подякував усім присутнім на святковому вечорі, а також п. Руслану Крупі, директору Районного Будинку Культури за організацію і проведення цього дійства. Завершився захід молитвою «Отче наш».

(Переглянути фото)

Прес-центр монастиря
19 грудня 2011