Новина

Святкування празника священномученика Йосафата у Бучацькому колегіумі

«Величаємо тебе, священномученику Йосафате
і вшановуємо славні твої страждання,
що їх ти витерпів за з'єднання.»

З року в рік Бучацький колегіум ім. св. Йосафата при монастирі оо. Василіян урочисто обходить свято свого покровителя. Подібно й цього року день заступника був голосним у серцях усіх присутніх у закладі. А розпочався він із презентації колегіянтами усного журналу про життя і діяльність свщмч. Йосафата. Отець Теофіл Штурмак, ЧСВВ разом із о. Доротеєм Шимчієм, ЧСВВ та о. Андрієм Драганом, ЧСВВ, поблагословивши цей захід, додали впевненості і відважності колегіянтам до його проведення.

А найважливішим моментом святкування цього дня була Свята Літургія. Очолив її ігумен і магістр Крехівського монастиря о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ. Святкову проповідь виголосив о. Вінкентій Яніцький із Івано-Франківського монастиря. Він наголосив на величності духа й жертвенності свщмч. Йосафата, а також на можливості нашого уподібнення до нього. Присутніми були також ігумен Бучацького монастиря о. Макарій Солюк, ЧСВВ, о. Атаназій Євуш, ЧСВВ, о. Теофіл Штурмак, ЧСВВ (духівник колегіуму), о. Теодор Нагорняк, ЧСВВ, о. Михайло Бедрій (м. Збараж), о. Іван Виксюк (м. Яремча, випускник 2002 р.), о. Юрій Сільник (м. Дрогобич, випускник 2001 р.) Розділили радість цього торжества також представники з райвідділу освіти, місцевої влади, Тернопільської облдержадміністрації, випускники нашого колегіуму, батьки колегіянтів, жертводавці та добродії.

Після Святої Літургії, яку відспівав колегіянтський хор зі словом привітання і подяки звернувся ігумен Бучацького монастиря о. Макарій Солюк ЧСВВ. Найперше, він привітав співбратів з іменинами нашого Чину і зазначив про відданість та жертовність у нашому монашому житті під покровом свщмч. Йосафата. Подібний заклик з його уст пролунав і до всіх присутніх, а особливо викладацького складу колегіуму, бо саме вони формують дитячі серця до пізнавання свого життєвого покликання. Ігумен підкреслив, що не потрібно боятись невдач, перешкод, буденних клопотів, а навпаки, пам'ятати, що саме тут ми живемо під «Божим дахом». А на закінчення свого привітання о. Макарій звернувся також і до колегіянтів, яким побажав пильності і рішучості у їхньому навчанні під проводом свого покровителя. Зазначив також, що їхнє майбутнє проявляється уже сьогодні, через виконування власних обов'язків.

На закінчення урочистого дійства у храмі ігумен і магістр Крехівського монастиря о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ окропив усіх свяченою водою, урочисто виконали гімн колегіуму «Владико Отче», а також зробили святкове спільне фото.

Згодом запрошені гості мали можливість оглянути в актовій залі колегіуму виставу про свщмч. Йосафата.

Неможливо не згадати відгуки випускників Бучацького колегіуму про їхню любов до цього закладу і трепіт душі на сьогоднішньому святі.

Отож, нехай свщмч. Йосафат, дух і провід якого відчуває наша свята обитель разом із колегіумом, надалі супроводить нас дорогою правди, любові, жертвенності, додає сили і наснаги бути вірним своїм обов'язкам і покликанню.

Прес-центр монастиря
25 листопада 2010
Святкування празника священномученика Йосафата у Бучацькому колегіумі, 25 листопада 2010 р.Б.Святкування празника священномученика Йосафата у Бучацькому колегіумі, 25 листопада 2010 р.Б.Святкування празника священномученика Йосафата у Бучацькому колегіумі, 25 листопада 2010 р.Б.