Новина

З Непорочною через усе життя...

Зустріч Марійської Дружини, 24 грудня 2011 р.Б.

Людина... звичайне, на перший погляд слово, просте, просте — але, величне водночас. Так покерувала рука Господня, що простій жінці з Назарету — Анні, було сповіщене те, чого вона чекала все своє життя, а на схилі літ вже й не думала про це. Вона стане матір’ю дівчинки, яка колись піднесе ім’я «Людина» на найвищий щабель гідності життя.

Свято Непорочного Зачаття. Звичайний зимовий день. Та, зайшовши до храму Воздвиження Чесного Хреста Господнього, що при монастирі отців Василіян у Бучачі, можна почути величний спів — гімн Непорочно-Зачатій Діві Марії. Співали усі разом і з трепетом в серці та сльозами радості на обличчях приклякнули перед св. Престолом.

А 24 грудня 2011 р. Божого Святою Літургією розпочалась зустріч членкинь Марійської Дружини. Сповідь, спільне св. Причастя, віднова посвяти на служіння і наслідування Марії. Марійський привіт «З нами Марія — все і всюди» пригадав кожній з нас життя у спільноті.

Дуже приємно, що сьогоднішня Марійська Дружина пам’ятає про своїх попередниць. З радістю в серці хочеться подякувати нашим послідовницям за те, що серед такого бурхливого ритму життя знаходять час для праці на прославу Марії та Христа.

Ми зустрілись. Та велична спільна молитва «Ангел Господній», наче підняла усіх ближче до Неба, ближче до тих простих також людей — Богородиці та її Сина.

Тепло на душі та затишно від спілкування, ділення досвідом, певними здобутками, радісними і, часом, непростими хвилинами перебування в спільноті.

Від себе особисто та від усіх присутніх хочу висловити щиру подяку дівчатам за хороший концерт, за те, що кожна з них була такою відкритою, простою та щирою. Дякую також ігумену о. Макарію, о. Теодору за допомогу членкиням, їхній провід. Хочеться також, щоб усі, хто читає ці слова, пам’ятали лише одне: коли в серці згасає надія і душу охоплює біль та смуток — Марія завжди прийде на допомогу. Коли ми в своєму житті вже не маємо сили нести хреста — руку з висоти подасть Богородиця — проста дівчина з Назарету. Сьогодення є таким, що часом вже немає і промінчика світла, але, любі, пам’ятаймо про Марію — тільки Вона скріплює духом, тільки Вона просить завжди Ісуса за нас.

Обходячи цю величну зустріч, хочу також сказати: багато є нарікань на сучасну молодь, але я із запевненням стверджую, що вона є найкращою. І тільки на неї — молоду, сповнену сили та мужності, щирості та любові до Бога й Марії, юнку чи юнака покладено багато праці для скріплення нашої Церкви. І саме Ти, дорога молоде нашої України, повинна стати тим наріжним каменем святині, де є Господь і Марія.

Ти — молода людино, маєш пам’ятати: хто, як не ти, коли, як не тепер є покликаним через свої вчинки, приклад особистого життя, наслідування Марії, згуртувати молодь, допомогти іншим відчувати правдиву Любов? Тому що:

Залежить від нас, чи пекло, чи рай.
Бо прийде Господь збирати врожай.
Тож сіймо добро, цінуймо любов,
Щоб в нашім житті лиш добрі плоди Господь віднайшов.

(Переглянути фото)

Наталія Хабурська (Король),
екс-голова Марійської Дружини
25 грудня 2011