Новини

Празник Преображення Господнього

«Величаємо Тебе, життєдавче Христе,
і почитаємо пречистого Твого Тіла
преславне Переображення».

(Величання на утрені празника)

Дня 19-го серпня наша Церква святкує празник світлого Господнього Переображення. Завданням цього празника є звеличати з життя Ісуса Христа славну подію переображення, що його деякі св. Отці називають другим Богоявлінням. Важливість події пізнати і з того, що її записали аж три Євангелисти: Матей, Марко й Лука. Тож погляньмо на подію переображення, на установлення празника та на дух його богослужби.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
19 серпня 2012

Довічні обіти брата Захарії Вінтоняка, ЧСВВ

11 серпня 2012 року у Івано-Франківському монастирі Христа Царя відбулося складання довічних монаших обітів братів василіян: Захарії Вінтоняка, Романа Мельника, Амвросія Козака і Степана Дубана. Урочисту Службу Божу очолив Генеральний Консультор і Вікарій о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ.

Прес-центр монастиря
фото — Ігор Кізюк
16 серпня 2012 детальніше...

Мандрівка Вівтарної Дружини

Цього літа учасники Вівтарної Дружини, що діє при Бучацькому монастирі отців Василіян отримали нагоду активно й весело провести свій відпочинок у мандрівці Василіянськими монастирями Західної України.

Прес-центр монастиря
15 серпня 2012 детальніше...

Піша проща Бучач - Улашківці

Нещодавно, а саме 5-7 липня 2012 р.Б., відбулась піша проща Бучач —Улашківці, у якій взяла участь молодь спільнот «Цвіт Любові» та Вівтарна Дружина, а також парафіяни з навколишніх сіл.

(Переглянути фото)

Прес-центр монастиря
фото — Ігор Кізюк
18 липня 2012

Празник святих апостолів Петра і Павла

«Днесь радісний празник засяв усім країнам:
прецінна пам’ять премудрих і верховних
Апостолів Петра й Павла».

(Стиховня Вечірні празника)

Святим Апостолам завдячуємо скарб Христової віри. Вони передали нам Христову науку, від них маємо св. Євангеліє і апостольські листи, вони поклали тривку основу під Христову Церкву.

Про велике значення св. Апостолів для нас прегарно говорить наш Слуга Божий митрополит Андрій Шептицький ЧСВВ. «Апостоли в повному значенні того слова — каже він — є нашими батьками по вірі. Через їх руки Бог дав людству й кожному народові у християнській Церкві все, що належить до Божої апостольської традиції. У своєму аскетичному житті як і в проповіді не можемо, отже, забувати, що все маємо з їхніх рук, їх апостольським трудам і їх молитвам завдячуємо все, що маємо» (Про Почитання Святих. 1941).

Наша Східня Церква з великою урочистістю святкує 29 червня празник, що в наших богослужебних книгах має таку назву: «Святих Славних і Всехвальних Первоверховних Апостолів Петра й Павла». Обидва ці Апостоли визначні своїм характером, своєю ревною апостольською працею та своїм великим культом у св. Церкві.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
12 липня 2012
сторінки: «91011121314151617  18  19 20 21 22 23 24 25 26 27 »