Новини

Ювілей священства о. Доротея Шимчія, ЧСВВ

70-річчя свого священства у Бучацькому монастирі отців Василіян 14 травня 2012 р.Б. відзначив о. Доротей Шимчій — найстарший священик Василіянського Чину.

Прес-центр монастиря
19 травня 2012 детальніше...

Свято останнього дзвінка у Бучацькому колегіумі

Цьогоріч останній дзвінок для колегіантів пролунав у суботу, 12 травня 2012 р. Свято розпочалось із Божественної Літургії, яку служив протоігумен о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ спільно з ігуменом Бучацького монастиря та директором колегіуму о. Іринеєм Гуменом, ЧСВВ, ректором Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій о. Робертом Лисейком, ЧСВВ, протосинкелом Бучацької єпархії о. Володимиром Заболотним, намісником монастиря св. Онуфрія у Львові о. Макарієм Солюком, ЧСВВ, о. Макарієм Флячком, ЧСВВ, о. Іваном Майковичем, ЧСВВ, о. Володимиром Кусим, ЧСВВ, директором української секції радіо «Ватикан» і випускником колегіуму о. Тимотеєм Коцуром, ЧСВВ.

Прес-центр монастиря
фото — Ірина Андрієшин
18 травня 2012 детальніше...

Проща католицьких шкіл

У суботу, 5 травня 2012 р.Б. у с. Зарваниця відбулась Х Всеукраїнська проща католицьких шкіл, у якій взяли участь дирекція, педколектив, працівники та учні Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата, а також десять інших навчально-виховних закладів різних єпархій та областей України.

Прес-центр монастиря
18 травня 2012 детальніше...

Христос воскрес!

«Воскресіння день, просвітімся люди:
Пасха, Господня Пасха,
від смерти бо до життя і від землі до небес
Христос Бог нас перевів, перемоги пісню співаємо.»

 

«Небеса достойно нехай веселяться, земля ж нехай радіє,
нехай святкує увесь видимий світ і невидимий,
Христос бо воскрес — радість вічна.»

15 квітня 2012

Плащаниця

«Благородний Йосиф з дерева знявши Пречисте Тіло Твоє,
плащаницею чистою обвив, і пахощами покривши,
у гробі новім положив».

(Тропар Великої П’ятниці)

Богослуження Великої П’ятниці відзначаються прегарними обрядами, зворушливими напівами і глибокими змістом гимнами та стихирами. Головна їхня тема це муки і смерть Господа Нашого Ісуса Христа.

«Днесь висить на дереві — співаємо на 15 антифоні утрені Великої П’ятниці — Той, що на водах землю повісив. Вінцем з терня вінчається — Цар ангелів. У ложну багряницю одівається Той, що небо одіває облаками. Дістає поличник Той, що в Йордані висвободив Адама. Цвяхами пригвозджений — Жених церковний. Копієм проколений — Син Діви. Поклоняємось страстям Твоїм, Христе, поклоняємося страстям Твоїм, Христе, поклоняємося страстям Твоїм, Христе, покажи нам і славне Твоє воскресіння».

В осередку величних відправ і зворушливих обрядів Великої П’ятниці стоїть св. плащаниця. Ця св. ікона Христа в гробі стала складовою частиною обрядів вечірні Великої П’ятниці й утрені Великої Суботи. В часі тих відправ ми віддаємо св. плащаниці особливий прилюдний культ і поклоніння. А це тому, бо на іконі св. плащаниці кривавими літерами виписана історія спасіння людського роду. Св. плащаниця говорить нам і про строгу Божу справедливість і про безконечну Божу любов і незглибиме милосердя до нас грішних.

Тож з уваги на літургійне значення св. плащаниці годиться дещо більше сказати про її історію та обряд положення.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
13 квітня 2012
сторінки: «111213141516171819  20  21 22 23 24 25 26 27 28 29 »