Новини

Празник святих апостолів Петра і Павла

«Днесь радісний празник засяв усім країнам:
прецінна пам’ять премудрих і верховних
Апостолів Петра й Павла».

(Стиховня Вечірні празника)

Святим Апостолам завдячуємо скарб Христової віри. Вони передали нам Христову науку, від них маємо св. Євангеліє і апостольські листи, вони поклали тривку основу під Христову Церкву.

Про велике значення св. Апостолів для нас прегарно говорить наш Слуга Божий митрополит Андрій Шептицький ЧСВВ. «Апостоли в повному значенні того слова — каже він — є нашими батьками по вірі. Через їх руки Бог дав людству й кожному народові у християнській Церкві все, що належить до Божої апостольської традиції. У своєму аскетичному житті як і в проповіді не можемо, отже, забувати, що все маємо з їхніх рук, їх апостольським трудам і їх молитвам завдячуємо все, що маємо» (Про Почитання Святих. 1941).

Наша Східня Церква з великою урочистістю святкує 29 червня празник, що в наших богослужебних книгах має таку назву: «Святих Славних і Всехвальних Первоверховних Апостолів Петра й Павла». Обидва ці Апостоли визначні своїм характером, своєю ревною апостольською працею та своїм великим культом у св. Церкві.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
12 липня 2012

Відпуст Найсвятішого Серця Христового у Бучацькому монастирі оо. Василіян

Щороку Відпуст Найсвятішого Серця Христового у Бучацькому монастирі збирає багато віруючих, як з самого Бучача, так і з найближчих сіл. Не був винятком і цьогорічний Відпуст, 24 червня 2012 р. у монастирському храмі вшанували свято Найсвятішого Серця Христового. Урочисту Святу Літургію очолив о. Володимир Палчинський, ЧСВВ, з Івано-Франківського монастиря Царя Христа, який також виголосив святкову проповідь.

Прес-центр монастиря
28 червня 2012 детальніше...

Перше Святе Причастя

Святе Таїнство Євхаристії є найбільшим даром, який залишив нам Ісус Христос. «Хто споживає тіло моє і кров мою п'є, той у мені перебуває, а я — в ньому» (Йо. 6, 56). Через Євхаристію Ісус перебуває між нами і в нас, творить з віруючих одне Тіло — Церкву.

За доброю традицією у нашому храмі впродовж місяця перед святом Пресвятої Євхаристії відбувається катехизація дітей — приготування до Першої Сповіді та Першого Святого Причастя. Цього року, напередодні свята діти приступили до Св. Сповіді, а у неділю, 17 червня, на свято Пресвятої Євхаристії — прийняли Перше Урочисте Святе Причастя.

Прес-центр монастиря
28 червня 2012 детальніше...

Ювілей священства о. Доротея Шимчія, ЧСВВ

70-річчя свого священства у Бучацькому монастирі отців Василіян 14 травня 2012 р.Б. відзначив о. Доротей Шимчій — найстарший священик Василіянського Чину.

Прес-центр монастиря
19 травня 2012 детальніше...

Свято останнього дзвінка у Бучацькому колегіумі

Цьогоріч останній дзвінок для колегіантів пролунав у суботу, 12 травня 2012 р. Свято розпочалось із Божественної Літургії, яку служив протоігумен о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ спільно з ігуменом Бучацького монастиря та директором колегіуму о. Іринеєм Гуменом, ЧСВВ, ректором Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій о. Робертом Лисейком, ЧСВВ, протосинкелом Бучацької єпархії о. Володимиром Заболотним, намісником монастиря св. Онуфрія у Львові о. Макарієм Солюком, ЧСВВ, о. Макарієм Флячком, ЧСВВ, о. Іваном Майковичем, ЧСВВ, о. Володимиром Кусим, ЧСВВ, директором української секції радіо «Ватикан» і випускником колегіуму о. Тимотеєм Коцуром, ЧСВВ.

Прес-центр монастиря
фото — Ірина Андрієшин
18 травня 2012 детальніше...
сторінки: «111213141516171819  20  21 22 23 24 25 26 27 28 29 »