Новини

Христос воскрес!

«Воскресіння день, просвітімся люди:
Пасха, Господня Пасха,
від смерти бо до життя і від землі до небес
Христос Бог нас перевів, перемоги пісню співаємо.»

 

«Небеса достойно нехай веселяться, земля ж нехай радіє,
нехай святкує увесь видимий світ і невидимий,
Христос бо воскрес — радість вічна.»

15 квітня 2012

Плащаниця

«Благородний Йосиф з дерева знявши Пречисте Тіло Твоє,
плащаницею чистою обвив, і пахощами покривши,
у гробі новім положив».

(Тропар Великої П’ятниці)

Богослуження Великої П’ятниці відзначаються прегарними обрядами, зворушливими напівами і глибокими змістом гимнами та стихирами. Головна їхня тема це муки і смерть Господа Нашого Ісуса Христа.

«Днесь висить на дереві — співаємо на 15 антифоні утрені Великої П’ятниці — Той, що на водах землю повісив. Вінцем з терня вінчається — Цар ангелів. У ложну багряницю одівається Той, що небо одіває облаками. Дістає поличник Той, що в Йордані висвободив Адама. Цвяхами пригвозджений — Жених церковний. Копієм проколений — Син Діви. Поклоняємось страстям Твоїм, Христе, поклоняємося страстям Твоїм, Христе, поклоняємося страстям Твоїм, Христе, покажи нам і славне Твоє воскресіння».

В осередку величних відправ і зворушливих обрядів Великої П’ятниці стоїть св. плащаниця. Ця св. ікона Христа в гробі стала складовою частиною обрядів вечірні Великої П’ятниці й утрені Великої Суботи. В часі тих відправ ми віддаємо св. плащаниці особливий прилюдний культ і поклоніння. А це тому, бо на іконі св. плащаниці кривавими літерами виписана історія спасіння людського роду. Св. плащаниця говорить нам і про строгу Божу справедливість і про безконечну Божу любов і незглибиме милосердя до нас грішних.

Тож з уваги на літургійне значення св. плащаниці годиться дещо більше сказати про її історію та обряд положення.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
13 квітня 2012

Великопосні реколекції

Запрошуємо парафіян взяти участь у великопосних реколекціях, які триватимуть з 6 по 8 квітня 2012 р.Б. у нашому монастирі. Науки проведе о. Вінкентій Яніцький, ЧСВВ.

Прес-центр монастиря
31 березня 2012

Ікона Матері Божої Милостивого Захисту в Бучачі

З минулого тижня у Бучацькому монастирі отців Василіян перебуває ікона Матері Божої Милостивого Захисту, яку намалював сліпий чоловік Фернандо Карті. Місія цієї ікони полягає у відродженні довіри людей до Бога і припиненні абортів на Землі. Ікона перебуватиме у Бучачі до 22 квітня 2012 р.Б.

Прес-центр монастиря
21 березня 2012

Молитва вдячності

Йдемо до Тебе, любий і всесильний Боже. Але коли бурхливі ріки та глибокі прірви спокус світу грішного перетинають нам шлях, то Син Твій улюблений, стає нам мостом. Бо Він Господь наш і Бог наш.

Коли лякаючись темноти власних упадків і духовного безсилля, ми губимо дорогу до Тебе, то Син Твій улюблений стає нам Світлом, що визволяє нас від сумнівів і страху. Бо Він Господь наш і Бог наш.

(Продовження...)

Ніна Оленяк
м. Бучач,18.03.2012
20 березня 2012
сторінки: «121314151617181920  21  22 23 24 25 26 27 28 29 30 »