Новини

Свято останнього дзвінка у Бучацькому колегіумі

Цьогоріч останній дзвінок для колегіантів пролунав у суботу, 12 травня 2012 р. Свято розпочалось із Божественної Літургії, яку служив протоігумен о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ спільно з ігуменом Бучацького монастиря та директором колегіуму о. Іринеєм Гуменом, ЧСВВ, ректором Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій о. Робертом Лисейком, ЧСВВ, протосинкелом Бучацької єпархії о. Володимиром Заболотним, намісником монастиря св. Онуфрія у Львові о. Макарієм Солюком, ЧСВВ, о. Макарієм Флячком, ЧСВВ, о. Іваном Майковичем, ЧСВВ, о. Володимиром Кусим, ЧСВВ, директором української секції радіо «Ватикан» і випускником колегіуму о. Тимотеєм Коцуром, ЧСВВ.

Прес-центр монастиря
фото — Ірина Андрієшин
18 травня 2012 детальніше...

Проща католицьких шкіл

У суботу, 5 травня 2012 р.Б. у с. Зарваниця відбулась Х Всеукраїнська проща католицьких шкіл, у якій взяли участь дирекція, педколектив, працівники та учні Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата, а також десять інших навчально-виховних закладів різних єпархій та областей України.

Прес-центр монастиря
18 травня 2012 детальніше...

Христос воскрес!

«Воскресіння день, просвітімся люди:
Пасха, Господня Пасха,
від смерти бо до життя і від землі до небес
Христос Бог нас перевів, перемоги пісню співаємо.»

 

«Небеса достойно нехай веселяться, земля ж нехай радіє,
нехай святкує увесь видимий світ і невидимий,
Христос бо воскрес — радість вічна.»

15 квітня 2012

Плащаниця

«Благородний Йосиф з дерева знявши Пречисте Тіло Твоє,
плащаницею чистою обвив, і пахощами покривши,
у гробі новім положив».

(Тропар Великої П’ятниці)

Богослуження Великої П’ятниці відзначаються прегарними обрядами, зворушливими напівами і глибокими змістом гимнами та стихирами. Головна їхня тема це муки і смерть Господа Нашого Ісуса Христа.

«Днесь висить на дереві — співаємо на 15 антифоні утрені Великої П’ятниці — Той, що на водах землю повісив. Вінцем з терня вінчається — Цар ангелів. У ложну багряницю одівається Той, що небо одіває облаками. Дістає поличник Той, що в Йордані висвободив Адама. Цвяхами пригвозджений — Жених церковний. Копієм проколений — Син Діви. Поклоняємось страстям Твоїм, Христе, поклоняємося страстям Твоїм, Христе, поклоняємося страстям Твоїм, Христе, покажи нам і славне Твоє воскресіння».

В осередку величних відправ і зворушливих обрядів Великої П’ятниці стоїть св. плащаниця. Ця св. ікона Христа в гробі стала складовою частиною обрядів вечірні Великої П’ятниці й утрені Великої Суботи. В часі тих відправ ми віддаємо св. плащаниці особливий прилюдний культ і поклоніння. А це тому, бо на іконі св. плащаниці кривавими літерами виписана історія спасіння людського роду. Св. плащаниця говорить нам і про строгу Божу справедливість і про безконечну Божу любов і незглибиме милосердя до нас грішних.

Тож з уваги на літургійне значення св. плащаниці годиться дещо більше сказати про її історію та обряд положення.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
13 квітня 2012

Великопосні реколекції

Запрошуємо парафіян взяти участь у великопосних реколекціях, які триватимуть з 6 по 8 квітня 2012 р.Б. у нашому монастирі. Науки проведе о. Вінкентій Яніцький, ЧСВВ.

Прес-центр монастиря
31 березня 2012
сторінки: «121314151617181920  21  22 23 24 25 26 27 28 29 30 »