Новини

Перший рік з життя «Домашньої Церкви» у Бучачі

У вересні спільноті «Домашня Церква» виповнився 1 рік від початку заснування у Бучачі. Яким був цей рік для нашої спільноти? В першу чергу, його можна назвати організаційним, тому що відбувалося формування групи, учасники знайомилися, дізнавалися про мету та методи роботи «Домашньої Церкви», починали практикувати певні духовні обов’язки в своїх родинах.

Наш духовний провідник о. Теофіл Штурмак, ЧСВВ впорядкував та видав невеличкий посібник про основні засади руху «Домашня Церква».

Аніматорська пара спільноти
6 грудня 2011 детальніше...

«Трилітня тілом, багатолітня духом —
хай прославиться піснями Богоневіста»

4 грудня весь християнський світ відзначає величну подію — Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це одне з найбільших свят церковного року.

Учасники гуртка «Діти Марії» до цього свята готувалися заздалегідь. Під вмілим керівництвом п. Тереси Голуб та з благословення ігумена о. Макарія Солюка, ЧСВВ вони продемонстрували величне дійство: у супроводі ангелів з білими лілеями, що символізують невинність Пречистої Діви Марії, маленьку дівчинку Марію благочестиві Йоаким і Анна віддали на служіння Господу.

п. Оля Гева
5 грудня 2011 детальніше...

Пилипівка — піст перед празником Христового Різдва

«Покайтеся, бо наблизилося Небесне Царство.
Приготуйте Господню дорогу, вирівняйте стежки Його».

(Мат. 3, 2-3)

Хто ближче приглянеться нашому церковному рокові, той чітко завважує, що наша Східня Церква до великих і світлих празників завжди приготовляється коротшим чи довшим постом. Маємо великий і святий піст перед празником Пасхи. Маємо одноденні пости перед деякими празниками. Маємо багатоденні пости перед празником св. Апостолів Петра й Павла та празником Успіння Пречистої Діви Марії. Маємо вкінці довгий піст перед празником Христового Різдва. Цей празник, як і празник Пасхи, належить до найбільших празників у році, тому і його піст творився на взір пасхального посту, і навіть носить назву Чотиридесятниці. Тож погляньмо на його історію, час тривання та завдання.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
27 листопада 2011

Святий священномученик Йосафат — покровитель колегіуму
при монастирі отців Василіян у Бучачі

«...Владико, Отче Йосафате, свій засів хорони...» — саме такі слова знаходяться в пісні «Владико Отче», виконанням якої щодня, після Святої Літургії, колегіанти прославляють покровителя колегіуму. І сьогодні, 25 листопада 2011 р. Божого, в урочистий спосіб відзначають день свого небесного заступника.

Прес-центр монастиря
26 листопада 2011 детальніше...

Людина єдності

Людина — творіння Боже. Кожен, хто з’являється на світ, приходить з волі Господа. Він має виконати Божий задум, маючи неповторне завдання, усвідомлюючи свою велику відповідальність перед Всевишнім та Його найвищим творінням. Яскравим прикладом для нас є святий священномученик Йосафат — великий син України, найбільший святий нашого народу й церкви Христової, який за єдність пролив свою кров і віддав життя.

(Продовження...)

Бр. Роман Мельник, ЧСВВ,
  випускник колегіуму
26 листопада 2011
сторінки: «161718192021222324  25  26 27 28 29 30 31 32 33 »