Новини

Блаженна Йосафато, моли Бога за нас!

У неділю, 11 грудня 2011 року Божого, до монастирського храму отців Василіян у Бучачі прибули мощі блаженної сестри Йосафати Гордашевської, СНДМ. Ікону з мощами перед церквою процесійно зустрів ігумен монастиря о. Макарій Солюк, ЧСВВ, який в своєму слові привітання звернув увагу на те, що християни в своїй молитві до Господа повинні завжди звертатись також за посередництвом святих і блаженних, а особливо тих, хто вийшли з-поміж нашого народу.

Прес-центр монастиря
12 грудня 2011 детальніше...

«Яка роль церкви у вихованні молоді?»

Дитяча злочинність — проблема загальнодержавної ваги. Правоохоронні органи наголошують, що майже до кожної крадіжки причетний хтось із молодих людей. Це питання розглядалося і на останній колегії райдержадміністрації. Тож невже й справді щось не те коїться із нашими дітьми, невже стають вони байдужими й агресивними?.. І хто за це несе більшу відповідальність: батьки, школа, церква, держава в цілому?.. Про це та інше йшлося на засіданні «круглого столу», організованому редакцією газети «Нова доба». На запрошення відгукнулися представники влади, працівники освіти, культури, молодіжної галузі, правоохоронних органів, священики, батьки, психологи.

Василь Тракало, Оксана Чорній
7 грудня 2011 детальніше...

Перший рік з життя «Домашньої Церкви» у Бучачі

У вересні спільноті «Домашня Церква» виповнився 1 рік від початку заснування у Бучачі. Яким був цей рік для нашої спільноти? В першу чергу, його можна назвати організаційним, тому що відбувалося формування групи, учасники знайомилися, дізнавалися про мету та методи роботи «Домашньої Церкви», починали практикувати певні духовні обов’язки в своїх родинах.

Наш духовний провідник о. Теофіл Штурмак, ЧСВВ впорядкував та видав невеличкий посібник про основні засади руху «Домашня Церква».

Аніматорська пара спільноти
6 грудня 2011 детальніше...

«Трилітня тілом, багатолітня духом —
хай прославиться піснями Богоневіста»

4 грудня весь християнський світ відзначає величну подію — Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це одне з найбільших свят церковного року.

Учасники гуртка «Діти Марії» до цього свята готувалися заздалегідь. Під вмілим керівництвом п. Тереси Голуб та з благословення ігумена о. Макарія Солюка, ЧСВВ вони продемонстрували величне дійство: у супроводі ангелів з білими лілеями, що символізують невинність Пречистої Діви Марії, маленьку дівчинку Марію благочестиві Йоаким і Анна віддали на служіння Господу.

п. Оля Гева
5 грудня 2011 детальніше...

Пилипівка — піст перед празником Христового Різдва

«Покайтеся, бо наблизилося Небесне Царство.
Приготуйте Господню дорогу, вирівняйте стежки Його».

(Мат. 3, 2-3)

Хто ближче приглянеться нашому церковному рокові, той чітко завважує, що наша Східня Церква до великих і світлих празників завжди приготовляється коротшим чи довшим постом. Маємо великий і святий піст перед празником Пасхи. Маємо одноденні пости перед деякими празниками. Маємо багатоденні пости перед празником св. Апостолів Петра й Павла та празником Успіння Пречистої Діви Марії. Маємо вкінці довгий піст перед празником Христового Різдва. Цей празник, як і празник Пасхи, належить до найбільших празників у році, тому і його піст творився на взір пасхального посту, і навіть носить назву Чотиридесятниці. Тож погляньмо на його історію, час тривання та завдання.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
27 листопада 2011
сторінки: «171819202122232425  26  27 28 29 30 31 32 33 34 35 »