Новини

Пилипівка — піст перед празником Христового Різдва

«Покайтеся, бо наблизилося Небесне Царство.
Приготуйте Господню дорогу, вирівняйте стежки Його».

(Мат. 3, 2-3)

Хто ближче приглянеться нашому церковному рокові, той чітко завважує, що наша Східня Церква до великих і світлих празників завжди приготовляється коротшим чи довшим постом. Маємо великий і святий піст перед празником Пасхи. Маємо одноденні пости перед деякими празниками. Маємо багатоденні пости перед празником св. Апостолів Петра й Павла та празником Успіння Пречистої Діви Марії. Маємо вкінці довгий піст перед празником Христового Різдва. Цей празник, як і празник Пасхи, належить до найбільших празників у році, тому і його піст творився на взір пасхального посту, і навіть носить назву Чотиридесятниці. Тож погляньмо на його історію, час тривання та завдання.

(Продовження...)

о. Юліян Катрій, ЧСВВ
Пізнай свій обряд.
27 листопада 2011

Святий священномученик Йосафат — покровитель колегіуму
при монастирі отців Василіян у Бучачі

«...Владико, Отче Йосафате, свій засів хорони...» — саме такі слова знаходяться в пісні «Владико Отче», виконанням якої щодня, після Святої Літургії, колегіанти прославляють покровителя колегіуму. І сьогодні, 25 листопада 2011 р. Божого, в урочистий спосіб відзначають день свого небесного заступника.

Прес-центр монастиря
26 листопада 2011 детальніше...

Людина єдності

Людина — творіння Боже. Кожен, хто з’являється на світ, приходить з волі Господа. Він має виконати Божий задум, маючи неповторне завдання, усвідомлюючи свою велику відповідальність перед Всевишнім та Його найвищим творінням. Яскравим прикладом для нас є святий священномученик Йосафат — великий син України, найбільший святий нашого народу й церкви Христової, який за єдність пролив свою кров і віддав життя.

(Продовження...)

Бр. Роман Мельник, ЧСВВ,
  випускник колегіуму
26 листопада 2011

«За убієнних земляків»

Усі, хто загинув мученицькою смертю під час Голодомору є мучениками України. Пам’ятаймо! Із скорботою в душі присвячую їм ці рядки.

Там, де червоний прапор — завжди море крові
Там, де червоний прапор — завжди море сліз.
Голодомору жах у 33-тім році
Як ту чуму, на Україну він приніс.

Що є страшнішим, ніж постійний голод!
Що є страшнішим, ніж повільна смерть!
Вмирали села… Відчай в серці й холод,
І чаша горя, що наповнена ущерть...

(Продовження...)

Ніна Оленяк
22 листопада 2011

Уклін тобі, рідна школо!

Під таким гаслом, 19 листопада 2011 року, Бучацька загальноосвітня школа І–ІІІ ст. №1 відзначала свій 20-літній ювілей існування. Щирі вітання та подяки отримував педколектив на чолі з директором школи Григоришин Галиною Іванівною впродовж декількох днів.

Прес-центр монастиря
22 листопада 2011 детальніше...
сторінки: «181920212223242526  27  28 29 30 31 32 33 34 35 »