Новини

«На службу Богові й Україні»

Саме такий підзаголовок має книга про Бучацький монастир отців Василіян, яка нещодавно вийшла з друку. Метою її написання є приготування до святкувань 300-ліття заснування нашої святої обителі. Автором дослідження є Ярослав Стоцький – доктор історичних наук, професор Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя.

У монографії розповідається про заснування, спорудження, архітектуру, а також духовне, освітнє і наукове служіння Бучацького василіянського монастиря впродовж його майже 300-літньої історії в нерозривному контексті історії Чину св. Василія Великого та Української Греко-Католицької Церкви. На основі опрацювання бібліографічної бази й архівних матеріалів проаналізовано, як бучацькі Василіяни поширювали віру та освіту серед українського народу, як сформували монастир славним осередком християнського, греко-католицького, василіянського духу, як зуміли загартувати себе і мирян у підпільний період УГКЦ, як відроджували греко-католицьке й василіянське життя в Україні загалом, та в Бучачі й на Бучаччині зокрема.

Книгу, яка є гарним путівником з історії Бучацького монастиря оо. Василіян і буде доброю згадкою для родини чи подарунком для друзів, можна придбати в монастирській крамниці.

Прес-центр монастиря
23 вересня 2011

Патріарший Собор монашества у Бразилії, 30 серпня – 11 вересня 2011 р.Б.

Розмова з ігуменом Бучацького монастиря отців Василіян о. Макарієм Солюком, ЧСВВ про поїздку на Патріарший Собор до Бразилії.

Слава Ісусу Христу! Отче Макарію, що було метою Вашої поїздки до Бразилії?

Слава навіки. Метою поїздки до Бразилії була безпосередня участь у Патріаршому Соборі, який проходив у м. Прудентополісі з 1 по 4 вересня 2011 р.Б. під проводом Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Найважливішим аспектом його скликання було обговорення теми «Богопосвячені особи в Церкві та для Церкви».

Прес-центр монастиря
22 вересня 2011 детальніше...

Поповнення рядів Вівтарної Дружини при монастирі отців Василіян у Бучачі

У свято Різдва Пресвятої Богородиці, 21 вересня 2011 року, в храмі отців Василіян відбувся чин прийняття хлопців до Євхаристійного Лицарства Вівтарної Дружини. На парафіяльній Святій Літургії о. Андрій Драган, ЧСВВ в урочистий спосіб, вислухавши прохання вступників, прийняв їх до цієї релігійної організації.

Прес-центр монастиря
21 вересня 2011 детальніше...

Ювілей о. Іринея Гумена, ЧСВВ

19 вересня 2011 року Божого привітання з нагоди 50-ліття приймав о. Іриней Гумен, ЧСВВ, який є директором Колегіуму ім. св. Йосафата, що діє при монастирі отців Василіян у Бучачі.

Прес-центр монастиря
19 вересня 2011 детальніше...

Диригент парафіяльного хору церкви монастиря оо. Василіян
святкує свій 80-літній ювілей

Велика подія в житті Мирослава Івановича Гребеньовського, який 15 вересня 2011 р.Б. святкував свої 80 років, була знана для всіх бучачан і не тільки. З приємністю за нього говорили як про велику людину, генія в музиці, доброго батька, дідуся, керівника й провідника. І він справді заслуговує на ці добрі слова.

Прес-центр монастиря
18 вересня 2011 детальніше...
сторінки: «222324252627282930  31  32 33 34 35 »