Новини

Різдвяна зустріч з «Містичною Трояндою»

У неділю, 21 лютого 2016 року, у районному будинку культури м. Бучач спільнота «Містична Троянда», яка діє при церкві Св. Андрія у м. Львів, представить різдвяне дійство «Шлях до Христа...». Вистава розпочнеться о 15:30. Вхід вільний.

Прес-центр монастиря
16 лютого 2016 детальніше...

Вітаємо зі святом!

Усіх святих зібрав ти чесноти, отче Василію…
Тому, перебуваючи з ними,
моли, щоб спастися душам нашим

(Стихира Вечірні)

14 січня, у празник Обрізання Господа Нашого Ісуса Христа, величаємо також св. Василія Великого — законодавця монашого життя християнського Сходу. При цій нагоді, від імені парафіян, колективу колегіуму, хорів, спільнот парафії ЧХГ, вітаємо зі святом Вас, високопреподобний отче ігумене Іринею, а також отців і братів Василіянського монастиря м. Бучач.

У цей, особливий для усіх Василіян, день пригадаємо ту найкращу похвалу монашим правилам святого Василія, яку виголосив його великий і духовний син митрополит Андрей Шептицький: «На його правилах, — каже він, — утворилися святі нашого (Василіянського) Чину. Вони були школою для всіх тих, яких порахувати не можна: від святого Йоана Дамаскина, Максима, Теодора Студита аж до святих Антонія і Теодосія Печерських і святого Йосафата, котрий з тієї книги зачерпнув того великого духа, яким відродив нашу Церкву і наш нарід».

Парафіяни церкви Воздвиження ЧХГ
14 січня 2016

На свято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього Преосвященний Владика Теодор (Мартинюк) очолив Архієрейську Божественну Літургію в Бучацькому монастирі.

27 вересня Церква велично та піднесено відзначає свято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього. Цього дня християни згадують події IV та VІІ століть, коли у 326 році доброчесна матір імператора Константина Великого, рівноапостольна Єлена, відшукала Чесний Хрест Господній, а у 628 році імператор Іраклій після перемоги над персами вдруге віднайшов Животворний Хрест.

У цю неділю, в день свята, у Хрестовоздвиженській церкві було відправлено Божественну Літургію, яку очолив Преосвященний Владика Теодор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії. Йому співслужили: о. Іриней Гумен, ЧСВВ, ігумен монастиря, о. Володимир Шафран, парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці та о. Ігор Атаманюк, парох церкви Петра і Павла.

Прес-центр монастиря
27 вересня 2015 детальніше...

Шановний ювіляре наш сторічний...

До 100-річчя
о. Доротея Шимчія, ЧСВВ
від учасників парафіяльного хору

Шановний ювіляре наш сторічний,
прийміть вітання в день цей історичний!
Радіємо, що Вам Господь дозволив
пройти таку земну достойну путь
і разом з Вами нам пізнати зволив
у чому велич віри й правди суть...

(Продовження...)

Леся Рибалт,
учасниця парафіяльного хору
22 вересня 2015

Василіянське «Многоліття» о. Доротею Шимчію

20 вересня 2015 року Хрестовоздвиженська парафія у Бучачі переживала ювілейну урочистість. Привітати ювіляра — о. Доротея Шимчія — зібралися василіяни із монастирів України, Польщі та Сербії. Почесну місію привітання здійснив, передусім, Владика Василій Тучапець, ЧСВВ, Екзарх Харківський.

Прес-центр монастиря,
вірш: о. Михайло Лехновський, ЧСВВ,
фото: Провінція св. Миколая, ЧСВВ
20 вересня 2015 детальніше...
сторінки: «1234567  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 »